Domácí sezamová pasta tahini

DOMÁCÍ SEZAMOVÁ PASTA TAHINI

Tahini se objevuje v mnoha tureckých a izraelských receptech, takže není špatné vědět jak na ni. Myslím si, že je škoda ji kupovat, když je tak jednoduché si ji udělat sám doma! Stačí Vám k tomu tři ingredience: sezamová semínka, olivový olej a sůl.

Tak co, jdeme na to?

Ingredience

50g sezamových semínek
15 ml olivového oleje
špetka mořské soli

Postup

Řeknu to tak, napsala jsem Vám přesný poměr ingrediencí, ale já osobně jsem to udělala od oka. Na pečící papír jsem rovnoměrně nasypala sezamová semínka tak, aby se mohly opéct za všech stran. Dala jsem je do trouby a nastavila jsem si budík na 7 minut. Po 7 minutách jsem plech vytáhla, semínka promíchala a vrátila na 2 minuty zpět do trouby. V původním receptu bylo napsané, že se semínka pečou 7 minut, promíchají se a pak opět 7 minut. Moje rada zní, kontrolujte semínka průběžně, hlavně ať se nespálí a až uvidíte že mají nazlátlou barvu tak je vytáhněte. Jediné co se na tomto receptu dá zkazit je, že se semínka spálí…

Po vytažení z trouby jsem dala semínka do mixéru a nasucho je rozmixovala. Poté jsem pomalu přilévala olivový olej a špetku soli. Konzistence by měla být hustě krémová. Pasta se prý dá skladovat až jeden měsíc. Já to nezkoušela, protože jsem ji za pár dní spotřebovala, ale ta možnost tu je.

Tak dobrou chuť. Snad se Vám povede! 🙂