Výtečný čočkový hummus (v tortille)

VÝTEČNÝ ČOČKOVÝ HUMMUS (V TORTILLE)

Musí říct, že tento recept pro mě byl překvapením týdne! Čočku miluju, ale vždy mě štvalo, že v českých receptech se čočka zahušťuje zásmažkou. Jelikož se snažím jíst zdravě, tak mi to bylo proti srsti, a když jsem narazila na tento recept, tak jsem ho prostě musela zkusit. Kromě toho, že je tento hummus opravdu výborný, tak jsem zjistila že má o 55% procent méně kalorií než má cizrna a taky, že obsahuje více vlákniny a bílkovin než cizrna. Není to super?

Tento recept prostě musíte vyzkoušet. 🙂 Opravdu!

Ingredience ( 4 velké tortily)

250g čočky
šťáva ze čtvrtky citrónu
2 lžičky pasty tahini (recept zde)
1 lžíce olivového oleje
1 lžička citrónu
1/2 lžičky sladké papriky
1/4 lžičky sušeného česneku
1/4 lžičky čili prášku (podle pálivosti)
sůl, pepř dle chuti
půl sklenice ledové vody (do kohoutkové vody jsem dala pár kostek ledu)

Další

Indická placka Naan nebo obyčejná tortillová placka

Postup

Čočku jsem nechala přes noc namočit a ráno jsem ji asi půl hodiny vařila. Uvařenou čočku jsem scedila a 1/3 čočky jsem si dala bokem. Celou čočku jsem ochutila pouze olivovým olejem a solí. Zbytek čočky jsem  rozmixovala s ledovou vodou, kterou jsem postupně přilévala tak, aby byla konzistence krémová (nemusíte použít celou půl sklenici). Poté jsem přidala 2 lžičky pasty tahini, olivový olej, sůl, sladkou papriku, česnek a čili prášek (ten je tam podle mě zásadní). Čili přidávejte podle chuťi, já to měla příjemně pálivé. Vše jsem rozmixovala a dochucovala dokud jsem nebyla s chutí spokojená. V původním receptu byl i kmín, ale ten jsem tam zapomněla dát (i když jsem si ho já blbec předtím čerstvě nadrtila) a nakonec jsem toho vůbec nelitovala. Nemyslím si, že se tam až tak hodí.

Čočkový hummus se dá jíst jen tak s arabským chlebem a se zeleninou, ale já vymyslela skvělou kombinaci, kterou mi následně  pochválil i přítel, který mi řekl: „Terko, nevím co to je, ani jak jsi to udělala, ale je to výborný“. Takže.. Vzala jsem Naan indické placky, namazala jsem je cizrnovým hummusem. Na střed jsem naskládala zeleninu (papriku, ředkvičky, rajčata…) a zasypala jsem ji zbytkem čočky, kterou jsem si na začátku nechala bokem. A potom jsem vše zamotala a servírovala! Musím říct, že to byla opravdu dobrota.

Tak dobrou chuť. 🙂