Hovězí guláš s cuketou a cizrnou (Kabak Bastirmasi)

HOVĚZÍ GULÁŠ S CUKETOU A CIZRNOU (KABAK BASTIRMASI)

V zahraničí občas chodím do tureckých jídelen a restaurací a nejednou jsem si objednala směs hovězího masa se zeleninou a luštěninami. Vždy jsem si myslela, že je těžké taková jídla uvařit a měla jsem před tím respekt. Když jsem nedávno viděla tento recept, tak jsem usoudila, že to nebude tak hrozné a rozhodla jsem se ho uvařit. A světe div se! Bylo to lehké, zdravé a plné chuti. Jídlo je mírně pálivé a hovězí maso se krásně rozpadá.

Ingredience

400g hovězího masa (na guláš)
1 plechovka cizrny
2 menší cukety
2 lžíce slunečnicového oleje
2 cibule (nakrájené na kostičky)
chilli (použila jsem půlku chilli papričky)
2 lžíce rajčatové omáčky
2 stroužky česneku
šťáva z jednoho menšího citrónu
petržel (není nutná)
pepř, sůl

Postup

Nejprve jsem do zlatova osmažila cibulku na slunečnicovém oleji a následně jsem přidala hovězí maso. To jsem míchala dokud se nezatáhlo ze všech stran a nezačalo pouštět vodu. Poté jsem přilila vařící vodu (vždy si ohřeju vodu ve varné konvici), tak aby voda sahala mírně nad maso. Přidala jsem petržel a nechala jsem maso vařit 20 minut. Místo petržele můžete klidně přidat jinou zelenou nať nebo zeleninu.. prostě co Vám zbylo v ledničce, já jsem jen chtěla, aby se tím maso trošku dochutilo. Po 20 minutách jsem přisipala cizrnu a dolila vodu tak, aby zase sahala mírně nad maso a cizrnu. Nechala jsem to vařit dalších 20 minut a poté jsem maso a cizrnu přecedila a vyhodila jsem ven petržel. Vývar jsem si schovala na později.

V hrnci jsem  na slunečnicovém oleji osmažila cibulku a chilli papričku, po chvíli jsem přidala 2 lžičky rajčatové omáčky. Následně jsem přidala uvařené hovězí maso, cizrnu a cuketu nakrájenou na čtvrtky. Vše jsem zalila vývarem, který mi zbyl z vaření masa a dolila jsem ještě trošku vody zase tak aby sahala nad maso. Vše jsem osolila a opepřila a nechala jsem jídlo vařit dalších 30-40 minut.  Mezitím jsem si vymačkala citronovou šťávu z jednoho menšího citrónu a smíchala jsem ji s rozmačkaným česnekem. Tuto směs jsem do jídla nalila asi 10 minut před koncem.

Jídlo jsem servírovala se speciálně uvařenou tureckou rýží pilav, ale klidně ho můžete podávat i s normální rýží, bulgurem nebo kuskusem.

S láskoku k jídlu

T.