5 důvodů proč pravidelně (ne)navštěvovat můj blog

5 důvodů proč pravidelně (ne)navštěvovat můj blog

1.Sdílím jen recepty, které mi doopravdy chutnaly

Už se mi několikrát stalo, že jsem něco uvařila a měla jsem nafocený celý postup, ale výsledná chuť se mi nezdála dostatečně dobrá na to, abych recept sdílela.

2. Vyzkoušíte něco nového

Nebojte se nových receptů. Jsem si jistá, že byste byli překvapení jaké kombinace chutí mohou být dobré. Otevřete svoji mysl a vyzkoušejté něco nového.

3. Přizpůsobuju jídla místním (českým) podmínkám

Pokud se v Portugalsku používá do pečení hrnek olivového oleje, tak já ho nahradím slunečnicovým a jestliže se do nějakého jídla používá šafrán, který se u nás až tak nepoužívá, tak jídlo zkusím uvařit bez něho a dám vědět jestli bylo i tak dobré. Pro uklidnění milovníků tradičních receptů, záměnu ingrediencí zmiňuju v úvodu receptů, takže ho můžete klidně uvařit i tradičně.

3. Budu sdílet převážně zdravé recepty

Sama se snažím jíst zdravě a mám ráda jídla z masa, luštěnin a zeleniny. Pokud máte rádi podobná jídla, tak jste na správném místě. Samozřejmě né všechny tradiční recepty jsou zdravé, takže zde určitě uvidíte i něco nezdravého (zato pekelně dobrého).

4. Ideální místo pro vegetariány

Turecká, izraelská a africká jídla jsou často bezmasá. Vegetariáni rozhodně nemusí jíst jednostrannou stravu. Zelenina, luštěniny a obiloviny se dají upravit různě a jídla z nich jsou kolikrát chutnější než jídla s masem.

5. Vaše návštěva  je mojí motivací

Každá jednotlivá návštěva tohoto blogu mi dává důvod k tomu pokračovat ve psaní.

S láskou k jídlu

Tereza