Sladké špenátové muffiny od Any

SLADKÉ ŠPENÁTOVÉ MUFFINY OD ANY

Tento recept jsem dostala od  paní domácí z porugalského Estorilu. Trošku jsem ho poupravila a přizpůsobila českým podmínkám, protože máme jiný přístup k surovinám. Místo olivového oleje jsem použila slunečnicový a místo droždí jsem použila prášek do pečiva. Muffiny byly i přesto vynikající a nebojte se, nechutnají jako špenát! Ten tam nejde skoro vůbec cítit.

Ingredience (9 muffinů)

150g hladké mouky
50g celozrnné mouky
70g (třtinového) cukru
1 kypřící prášek do pečiva
90g špenátu
75 ml slunečnicového oleje
2 vejce
100 ml mléka

Poleva
20g čokolády (hořké, mléčné)… jednou jsem použila ledové kaštany a všichni se olizavali až za ušima lžička (kokosového) oleje

Postup

Ve velké míse jsem smíchala mouku s cukrem a kypřícím práškem. Do mixéru jsem vložila špenát, slunečnicový olej a vajíčka a vše jsem důkladně rozmixovala. Tekutou špenátovou hmotu jsem smíchala s moukou a mlékem. Formičky na muffiny jsem vymazala kokosovým olejem a naplnila těstem a dala péct na 180°C na 25-30 minut. Jakmile začaly okraje zlátnout, tak jsem muffiny vytáhla a nechala 30 minut vychladnout.

Do malé mističky jsem vložila čokoládu s lžičkou kokosového oleje a vložila na 2 minuty do mikrovlnky. Po vytažení jsem muffiny potřela rozpuštěnou čokoládou a posypala  je kokosem. 

Dobrou chuť 🙂