Marocké čtveraté palačinky (Msemen)

Marocké čtveraté palačinky (Msemen)

 

Křupavé zvenku, měkké uvnitř 🙂

 

Ingredience

Těsto

2 hrníčky hladké mouky
2 hrníčky hrubé mouky
1 a půl hrníčku studené vody
lžička soli

Náplň

7 lžic (100 g) másla
3/4 hrníčku hrubé mouky
1 kypřící prášek
olej

Postup

Nejprve jsem smíchala mouku se solí a studenou vodou a vše jsem důkladně prohnětla vařečkou. Konzistence těsta by měla být tužší a nemělo by lepit. V případě že lepí, tak přidejte více hrubé mouky. Následně jsem těsto nechala 30 minut odležet.

Mezitím jsem nechala rozpustit máslo. Hrubou mouku jsem smíchala s kypřícím práškem a rozpuštěným máslem.

Po půl hodině jsem těsto rozdělila na 15 stejných částí. Vzala jsem jednu část těsta a vytvarovala tenkou placku. Pro snadnější tvarování si namočte prsty do oleje. Na placku jsem rovnoměrně rozprostřela lžičku náplně z másla, hrubé mouky a kypřícího máčku.

Následně jsem přeložila jednu stranu placky směrem ke středu. Poté jsem přeložila protilehlou stranu na první stranu. Pomocí špiček prstů jsem jemně zatlačila na proužek těsta tak, aby se prodloužil. Sklopila jsem jednu stranu proužku směrem ke středu. A nakonec protější část proužku ke středu tak, aby vznikl čtverec. Tento potup jsem opakovala  i se zbytkem těsta. (fotopostup nahoře)

Palačinky jsem usmažila do zlatova na rozžhavené pánvi s troškou oleje. Palačinky by měly být zvenku křupavé a uvnitř měkké, ale ne syrové.  Podávala jsem je s  marmeládou a medem, ale   dají se jíst i na slano, třeba s mozzarellou, rajčaty a rukolou. 

S láskou k jídlu

T.