O mně

BAVÍ MĚ VAŘIT CIZOKRAJNÁ JÍDLA… ALE JEŠTĚ VÍCE JE JÍST.

Vítejte na mém foodblogu! Jmenuji se Tereza a jsem cestovatelka a  kuchařka samoučitelka. Když si doma uvařím dobré zahraniční jídlo, tak mám najednou pocit, že jsem se přemístila do dané země. Moc mě tyto teleporty baví a doufám, že se ke mě připojíte a společně se podíváme do Portugalska, Turecka, Izraele, Afriky a později i do dalších zemí. Jelikož se sama snažím jíst zdravě, tak můžete  očekávat spíše zdravé, lehké a výživově hodnotné recepty. Nicméně ne všechny tradiční recepty jsou zdravé. Dobrým příkladem je česká kuchyně…

Nejsem ani profesionální kuchařka, fotografka ani spisovatelka a jsem si vědoma toho, že moje čeština není dokonalá. Jsem holka z Moravy, takže píšu tak jak mluvím a to hanácky.

PROČ JSEM ZAČALA PSÁT FOODBLOG?

K psaní tohoto blogu jsem se dostala náhodou, jelikož jsem si měla v práci vymyslet nějaké téma, o kterém jsem měla psát. Moc ráda sportuju, cestuju ale hlavně jím a vařím! Procestovala jsem spoustu evropských zemí a můj oblíbený způsob cestování je FoodTraveling. A nedávno, když jsem žila půl roku v Portugalsku, jsem začala i s CoffeeTravelingem.

PROČ ZROVNA TURECKÁ A IZRAELSKÁ KUCHYNĚ?

Musím říct, že moje nejoblíbenější kuchyňe je turecká a izraelská, jelikož se tam jí hodně zeleniny a luštěnin a zároveň se jejich jídla dají uvařit za hubičku. Nepotřebujete žádné předražené superfood, gluten-free atd potraviny a přesto uvaříte vynikající, výživově hodnotné pokrmy, které Vás pohladí po žaludku.

A PROČ PORTUGALSKÁ A AFRICKÁ?

Portugalskou a africkou kuchyni jsem zde zařadila, jelikož jsem (jak už jsem psala) žila půl roku v Portugalsku u paní domácí, která pochází z africké Angoly a říkala jsem si, že by Vás možná zajímalo, co se v těchto krajinách jí! Nenechte se zmást, Portugalsko není v žádném případě Španělsko a paellu tam nehledejte. Zato se tam setkáte s bacalhau (čti bakaljau) neboli se solenou treskou uvařenou na různé způsoby, ale o tom později. Zásoby afrických receptů budu mít zejména od rodačky z Afriky jménem Ana a sama jsem zvědavá, jaké dobroty tam vaří.

Z hloubi srdce doufám, že se Vám na mojí stránce bude líbit a taky, že Vám bude chutnat!

Kdybyste někdo měl nějaký tip na turecký, izraelský, portugalský nebo africký recept, tak neváhejte a napište mi. Budu moc ráda . 🙂

S láskou k jídlu, 

Tereza